Vaš odgovor

Dobar dan. Gornja leva cetvorka je bila lecena i u trenutku kad je trebala da se stavi plomba doslo je do otoka drugog zuba i njegovog vadjenja. To je bilo u aprilu i gornja leva cetvorka je od tada otvorena. Pre 5 nedelja pocela je da pulsira i otisla sam kod svog stomatologa i ona mi je prosirila kanal i zatvorila je zub, ali ne znam tacno sa cim. Rekla je da ukoliko ponovo osetim pulsiranje ili neku nelagodu izvadim to i dodjem opet. Tako je i bilo. Rekla je da je verovatno u pitanju cista i prepisala mi je antibiotike i rekla je da cemo u septembru da snimimo zub jer je ona ceo avgust na godisnjem odmoru. Sve je bilo dobro do pre neki dan kad sam u toku noci osetila da mi ponovo taj zub pulsira, ali pulsirao je samo tu noc i nije vise. Jutros sam se probudila i videla sam da imam bubuljicu na desnima koja je sadrzala gnoj. Zanima me koje su sve moguce terapije i da li bi u ovom slucaju bila opcija vadjenja tog zuba jer to nikako ne zelim?





Poštovana Marija,
očigledno se radi o akutizaciji hroničnog procesa u kosti ili pak frakturi (lomu) korena zuba.
Terapija može biti samo lečenje kanala korena, lečenje kanala korena sa hirurškim uklanjanjem procesa iz kosti ili vađenje zuba. Sve zavisi od samog stanja zuba odnosno dijagnoze.
Srdačno
Nakon 23 godine uspešnog rada u oblasti stomatologije, odlučili smo da je vreme da naše poslovanje proširimo u pravcu estetske medicine. Kao i do sad, osluškujemo vaše želje i pratimo trendove.
Okupili smo vrhunske stručnjake i otvorili smo vrata nove ordinacije opremljene po visokim standardima.
U posebnoj ordinaciji za plastičnu hirurgiju i estetsku medicinu, pri stomatološkoj poliklinici, lekar specijalista plastične, rekonstruktivne i estetske hirurgije vrši sve intervencije iz domena svoje specijalnosti u lokalnoj anesteziji.
Želimo da individualnim pristupom, uz stručni kadar i sertifikovane materijale, odaberemo metodu koja će svakom pacijentu pružiti vrhunske rezultate.
- Implantati
- Oralna hirurgija
- Zubne ciste i granulomi
- Parodontoza
- Laser u stomatologiji
- Kozmetska stomatologija
- Beljenje zuba
- Krunice i mostovi
- Proteze
- Lečenje kanala korena
- Dečija stomatologija
- Rad sa trudnicama
- Ortodoncija
- Sluzokoža usta i jezika
- Neprijatan zadah
- Bol zuba
- Škripanje zubima
- Treba znati...
- Edukacija pacijenata
- Cena zdravlja zuba