Vaš odgovor

. / Pitanja / Vaš odogovor
Pitanje

Dobar dan.Cerka mi ima 13 godina.Trojka joj je ostala u vilici i sada je krenula da ilzazi,tj.pocela da pritiska dvojku.Ja sam imala isti takav problem kao mala i meni su vadili dvojku da bi ta trojka izasla.Sada kazu da se to vise ne radi vec da mora fiksnom protezom da se izvlaci taj zub.Zanima me da li je to jedini nacin i koliko je efikasno to izvlacenje?Zar nije lakse izvadili zub i pustiti da taj izraste?Hvala.

Gordana - 05. 01. 2012.
Odgovor i savet
dr Eleonora Čikarić-Stojanac
dr Eleonora Čikarić-Stojanac polivalentni stomatolog

Poštovana Gordana,

plan terapije donosi ortodont nakon određivanja veličine nedostajućeg prostora.

Savremena ortodoncija podjednako se bavi estetikom koliko i funkcijom i stoga će retko koji ortodont indikovati vađenje lateralnog sekutića ( dvojke) iz ortodontskih razloga.

Izvlačenje očnjaka je jeste efikasno i njegovo smeštanje u pravilan zubni niz  je od izuzetnog značaja kako za zagrižaj tako i za fizionomiju lica.

Ukoliko je nedostatak prostora za smeštanje očnjaka veći i neophodno je vađenje zuba onda se vadi četvorka a ne dvojka.

Bez ortodontske terapije neće doći do spontanog smeštaja u pravilan položaj.

 

Srdačan pozdrav

 

Nakon 23 godine uspešnog rada u oblasti stomatologije, odlučili smo da je vreme da naše poslovanje proširimo u pravcu estetske medicine. Kao i do sad, osluškujemo vaše želje i pratimo trendove.

Okupili smo vrhunske stručnjake i otvorili smo vrata nove ordinacije opremljene po visokim standardima.

U posebnoj ordinaciji za plastičnu hirurgiju i estetsku medicinu, pri stomatološkoj poliklinici, lekar specijalista plastične, rekonstruktivne i estetske hirurgije vrši sve intervencije iz domena svoje specijalnosti u lokalnoj anesteziji.

Želimo da individualnim pristupom, uz stručni kadar i sertifikovane materijale, odaberemo metodu koja će svakom pacijentu pružiti vrhunske rezultate.

Potreban Vam je pregled?  

Pitajte stomatologa

Ukoliko ste u nedoumici slobodno nam se obratite.
Do sada smo odgovorili na preko 30959 pitanja.
.
9
Doktora
.
11000
Zadovoljnih pacijenata
.
30959
Odgovorenih pitanja
.
100
Sertifikata