Vaš odgovor

. / Pitanja / Vaš odogovor
Pitanje

ima jedno godinu dana kako sam isao kod zubara na pregled pri cemu je zubarka u domu zdravlja zakljucila da treba da mi vadi zivac , nakon toga ocistila je zub i stavila mi lek za umrtljivanje i rekla da dodjem posle 7 dana , ja sam dosao posle 7 dana onda je druga dezurna zubarka to cacnula pogledala i dalje me je bolelo pa je stavila opet lek za umrtljivanje i rekla da dodjem za 7 dana i naravno ja posto kad jednom osetite onakav bol to vam se ureze u telo u secanje i sad kad god pomislim na taj bol kad vam neko dotakne zivac i onom zujalicom iskrivim se ceo i zubarka mi je rekla da dodjem za 7 dana da mi vade zivac ja od tog straha dodjem za 20 dana i ona to cacne (opet druga dezurna zubarka) i mene i dalje boli i stavi lek i kaze da dodjem za 10 dana na vadjenje , od tada ja mislim da cu da riknem ako odem tamo da mi pipne to , a anesteziju nece da mi daju to sam im trazio ne zele da mi daju ... sta da radim postovani ? da li postoji mogucnost totalne neke anestezije ? stvarno verujte mi na rec iskrivim se skroz kad pomislim samo na to , sada me zub ne boli ali znam da je pitanje dana kada ce da zaboli a ja nemam petlje da odem kod zubara iz vec ovde pomenutog straha ... pomagaaajteeee

Nikola - 25. 01. 2012.
Odgovor i savet
spec. dr Tatjana Gložančev-Sajkovski
spec. dr Tatjana Gložančev-Sajkovski specijalista stomatološke protetike

Poštovani Nikola,

u slučaju da zubni živac ne odumre u potpunosti slažemo se da je intervencija izuzetno bolna.

U tom slučaju potrebno je terapiju nastaviti u lokalnoj anesteziji (nema potrebe za totalnom anestezijom).

Dogovorite se sa Vašim stomatologom da se endodontsko lečenje izvede sa anestezijom ili otiđite kod drugog stomatologa.

Srdačno

Nakon 23 godine uspešnog rada u oblasti stomatologije, odlučili smo da je vreme da naše poslovanje proširimo u pravcu estetske medicine. Kao i do sad, osluškujemo vaše želje i pratimo trendove.

Okupili smo vrhunske stručnjake i otvorili smo vrata nove ordinacije opremljene po visokim standardima.

U posebnoj ordinaciji za plastičnu hirurgiju i estetsku medicinu, pri stomatološkoj poliklinici, lekar specijalista plastične, rekonstruktivne i estetske hirurgije vrši sve intervencije iz domena svoje specijalnosti u lokalnoj anesteziji.

Želimo da individualnim pristupom, uz stručni kadar i sertifikovane materijale, odaberemo metodu koja će svakom pacijentu pružiti vrhunske rezultate.

Potreban Vam je pregled?  

Pitajte stomatologa

Ukoliko ste u nedoumici slobodno nam se obratite.
Do sada smo odgovorili na preko 31131 pitanja.
.
9
Doktora
.
11000
Zadovoljnih pacijenata
.
31131
Odgovorenih pitanja
.
100
Sertifikata