Vaš odgovor

. / Pitanja / Vaš odogovor
Pitanje

Imam cetvorku za operaciju ali otok je i iznad petice (ostavljena je otvorena) znaci li to da cu morati da operisem i peticu? Prosli put sam operisao dvojku a rez je zahvatao celog keca, dvojku, trojku i mali deo cetvorke. Operacija je trajala vise od 45 min! Ali stomatolog mi je rekao da je cista bila ogromna cak i ako je nisam primecivao niti je bilo kakvih bolova. Dosao sam samo radi zamene plombe kad ono "S neba pa u rebra" operacija. E sad, zanima me da li ja da operisem ovu cetvorku i peticu posto ce taj rez sada biti od keca pa do petice (koje sam srece mozda ode i do sestice). A cuo sam da je operacija cetvorke i petice mnogo gadna jer su nepristupacne a i koren je mnogo veci. Prosli put je bilo bas bolno cak i pored anestezije. Zivci nisu vadjeni ni na jednom da li se to radi tokom operacije? Posto na dvojci mi je bio izvadjen zivac a i dalje je bas bolelo.

Vladimir - 06. 11. 2011.
Odgovor i savet
dr Eleonora Čikarić-Stojanac
dr Eleonora Čikarić-Stojanac polivalentni stomatolog

Poštovani Vladimiri,

kada je na nekom zubu dijagnostikovano postojanje periapikalnog procesa i određena apikotomija kao metoda lečenja, endodontska terapija je neophodna. Ona se može sprovesti pre same hirurške intervencije ili za vreme operacije, ali mora i kanal ne može ostati prazan.

Dalje, rez se uvek proteže i na susedne zube da bi se obezbedio pristup vrhu korena zuba koji se operiše.

Vaš hirurg odlučuje o tome da li  je potrebna apikotomija samo četvorke ili i petice.

Apsolutna bezbolnost radnog polja je osnovni preduslov za rad.

Srdačno

 

Nakon 23 godine uspešnog rada u oblasti stomatologije, odlučili smo da je vreme da naše poslovanje proširimo u pravcu estetske medicine. Kao i do sad, osluškujemo vaše želje i pratimo trendove.

Okupili smo vrhunske stručnjake i otvorili smo vrata nove ordinacije opremljene po visokim standardima.

U posebnoj ordinaciji za plastičnu hirurgiju i estetsku medicinu, pri stomatološkoj poliklinici, lekar specijalista plastične, rekonstruktivne i estetske hirurgije vrši sve intervencije iz domena svoje specijalnosti u lokalnoj anesteziji.

Želimo da individualnim pristupom, uz stručni kadar i sertifikovane materijale, odaberemo metodu koja će svakom pacijentu pružiti vrhunske rezultate.

Potreban Vam je pregled?  

Pitajte stomatologa

Ukoliko ste u nedoumici slobodno nam se obratite.
Do sada smo odgovorili na preko 30959 pitanja.
.
9
Doktora
.
11000
Zadovoljnih pacijenata
.
30959
Odgovorenih pitanja
.
100
Sertifikata