Vaš odgovor

. / Pitanja / Vaš odogovor
Pitanje

Ovako: Imam kriv zub u pitanju je jedinica ide vise ka napolje...Mene zanima da li bi ja mogla izbrusiti zub i staviti navlaku...Ako mozete da mi ukratko opisete vas proces rada kod mog slucaja i kolika bi cena bila... Hvala unapred

Tijana - 12. 05. 2009.
Odgovor i savet
spec. dr Tatjana Gložančev-Sajkovski
spec. dr Tatjana Gložančev-Sajkovski specijalista stomatološke protetike

Poštovana Tijana,

korekcija oblika i položaja zuba, može se postići brušenjem zuba i izradom keramičke krunice.

Procedura zahteva dve-tri posete. U prvoj poseti zub se brusi i uzima otisak za krunicu. U drugoj poseti, krunica se postavlja na izbrušen zub tj. privremeno cementira.

Privremeno postavljanje krunice omogućava estetsku i funkcionalnu analizu i izvesne korekcije nadoknade, ukoliko je potrebno.

Poslednja faza je definitivno cementiranje (lepljenje) nadoknade.

Opisan postupak je za slučaj kada ne postoji potreba za prethodnom pripremom zuba (lečenje ili ugradnja kočića/nadogradnje u kanal korena zuba).

Naravno, za konačan plan terapije i iznalaženje najboljeg rešenja u Vašem slučaju, neophoda je klinički pregled i analiza snimka zuba.

Cene Vam šaljemo na mail.

Srdačno

Nakon 23 godine uspešnog rada u oblasti stomatologije, odlučili smo da je vreme da naše poslovanje proširimo u pravcu estetske medicine. Kao i do sad, osluškujemo vaše želje i pratimo trendove.

Okupili smo vrhunske stručnjake i otvorili smo vrata nove ordinacije opremljene po visokim standardima.

U posebnoj ordinaciji za plastičnu hirurgiju i estetsku medicinu, pri stomatološkoj poliklinici, lekar specijalista plastične, rekonstruktivne i estetske hirurgije vrši sve intervencije iz domena svoje specijalnosti u lokalnoj anesteziji.

Želimo da individualnim pristupom, uz stručni kadar i sertifikovane materijale, odaberemo metodu koja će svakom pacijentu pružiti vrhunske rezultate.

Potreban Vam je pregled?  

Pitajte stomatologa

Ukoliko ste u nedoumici slobodno nam se obratite.
Do sada smo odgovorili na preko 30956 pitanja.
.
9
Doktora
.
11000
Zadovoljnih pacijenata
.
30956
Odgovorenih pitanja
.
100
Sertifikata