Vaš odgovor
Postovani, Imam most od 12 navlaka koji je radjen pre 5godina.Sada kod jednog zuba gde su se povukle desni osetim bol na toplo i hladno pa me interesuje da li je jedino resenje novi most. Hvala
Poštovana Maja,
kao privremeno rešenje nakon uklanjanja karijesa može se postaviti kompozitna plomba na delu zuba koji nije više zaštićen krunicom.
Međutim, treba naglasiti da krunice i mostovi, odnosno fiksni protetski radovi, po standardima savremene stomatologije traju od tri do pet godina, nakon čega ih treba menjati (uz pravilno održavanje oralne higijene i periodične kontrole mogu trajati i duže).
Nakon tog vremena ili i ranije ukoliko postoji potreba(kada gingivalni rub krunice nije više prekriven desnima) oni se moraju zameniti.
Ukoliko se ne pristupi pravovremenoj zameni stare i kratke krunice, usled retiniranja ostataka hrane u delu između krunice i zuba, nastaje karijes koji posle određenog vremena može dovesti i do oboljenja zubne pulpe i kao i periapikalnog procesa.
Srdačno
Nakon 23 godine uspešnog rada u oblasti stomatologije, odlučili smo da je vreme da naše poslovanje proširimo u pravcu estetske medicine. Kao i do sad, osluškujemo vaše želje i pratimo trendove.
Okupili smo vrhunske stručnjake i otvorili smo vrata nove ordinacije opremljene po visokim standardima.
U posebnoj ordinaciji za plastičnu hirurgiju i estetsku medicinu, pri stomatološkoj poliklinici, lekar specijalista plastične, rekonstruktivne i estetske hirurgije vrši sve intervencije iz domena svoje specijalnosti u lokalnoj anesteziji.
Želimo da individualnim pristupom, uz stručni kadar i sertifikovane materijale, odaberemo metodu koja će svakom pacijentu pružiti vrhunske rezultate.
- Implantati
- Oralna hirurgija
- Zubne ciste i granulomi
- Parodontoza
- Laser u stomatologiji
- Kozmetska stomatologija
- Beljenje zuba
- Krunice i mostovi
- Proteze
- Lečenje kanala korena
- Dečija stomatologija
- Rad sa trudnicama
- Ortodoncija
- Sluzokoža usta i jezika
- Neprijatan zadah
- Bol zuba
- Škripanje zubima
- Treba znati...
- Edukacija pacijenata
- Cena zdravlja zuba








