Vaš odgovor

Postovani, Imam visegodisnji problem bol u sinusima koji su poceli upalom gornje petice koja je "saniran" tako sto je zub dreniran i napunjen, ali meni je svaki dan pakao jer me boli bas ta vertikala od petice nagore cak to temena glave, posebno mi je tesko sa promenom vrmena, da napomene da imam kostantan pritisak u i oko zuba i blag bol, sta da radim?

Poštovani Vlado,
maksilarni sinus i gornji bočni zubi su često u vrlo bliskom odnosu tj. odvaja ih samo tanka koštana lamela. U slučaju formiranja periapikalnih procesa(granulom, cista) koje nastaju kao posledica nelečenih karijesa, dolazi do prodora infekcije iz kanala korena u predeo oko vrha korena i destrukcije pomenute koštane pregrade.
Druga mogućnost je da koren nekog od pomenutih zuba prominira u sinusnu šupljinu , te iz tih razloga maksilarni sinusiti u 10% slučajeva su dentogenog porekla.
Naš savet je da napravite OPT snimak i obavezno posetite oralnog hirurga.
Srdačno
Nakon 23 godine uspešnog rada u oblasti stomatologije, odlučili smo da je vreme da naše poslovanje proširimo u pravcu estetske medicine. Kao i do sad, osluškujemo vaše želje i pratimo trendove.
Okupili smo vrhunske stručnjake i otvorili smo vrata nove ordinacije opremljene po visokim standardima.
U posebnoj ordinaciji za plastičnu hirurgiju i estetsku medicinu, pri stomatološkoj poliklinici, lekar specijalista plastične, rekonstruktivne i estetske hirurgije vrši sve intervencije iz domena svoje specijalnosti u lokalnoj anesteziji.
Želimo da individualnim pristupom, uz stručni kadar i sertifikovane materijale, odaberemo metodu koja će svakom pacijentu pružiti vrhunske rezultate.
- Implantati
- Oralna hirurgija
- Zubne ciste i granulomi
- Parodontoza
- Laser u stomatologiji
- Kozmetska stomatologija
- Beljenje zuba
- Krunice i mostovi
- Proteze
- Lečenje kanala korena
- Dečija stomatologija
- Rad sa trudnicama
- Ortodoncija
- Sluzokoža usta i jezika
- Neprijatan zadah
- Bol zuba
- Škripanje zubima
- Treba znati...
- Edukacija pacijenata
- Cena zdravlja zuba