Vaš odgovor

. / Pitanja / Vaš odogovor
Pitanje

Poštovani,

liječila sam zub koji me bolio duže vrijeme. Dr. stomatolog me naručivao više puta da bi mijenjao lijek u njemu. Na kraju više nisam stizala dolaziti na termine, i lijek je ispao iz zuba i ostala je samo šupljina. No, nakon nekog vremena ta se šupljina ispunila zubnim mesom koje se spustilo u zub (radi se o gornjoj sestici desno, mislim). Bolno mi je samo na dodir. No, jučer mi se učinilo kao da se donji sloj tog mesa raspao, a ponekad i krvari, pogotovo kad perem zube. Bojim se ponovnog odlaska liječniku, ne znam što me čeka. Hoću li ostati bez tog zuba ili ima pomoći?

Hvala!

Daria - 20. 04. 2012.
Odgovor i savet
spec. dr Marija Kosjer
spec. dr Marija Kosjer specijalista dečije i preventivne stomatologije

   Poštovana Daria,

odlaganjem odlaska stomatologu svakako se povećava mogućnost nastanka komplikacija kao i mogućnost gubitka zuba.

U slučaju veće destrukcije zubnih tkiva često dolazi do urastanja-proliferacije gingive (desni) u karijesnu šupljinu. Pre započinjanja lečenja zuba, proliferisana gingiva se obavezno mora odstraniti.

Dakle, uradite Rtg snimak zuba i što pre zakažite pregled kod svog stomatologa.

Srdačno

Nakon 23 godine uspešnog rada u oblasti stomatologije, odlučili smo da je vreme da naše poslovanje proširimo u pravcu estetske medicine. Kao i do sad, osluškujemo vaše želje i pratimo trendove.

Okupili smo vrhunske stručnjake i otvorili smo vrata nove ordinacije opremljene po visokim standardima.

U posebnoj ordinaciji za plastičnu hirurgiju i estetsku medicinu, pri stomatološkoj poliklinici, lekar specijalista plastične, rekonstruktivne i estetske hirurgije vrši sve intervencije iz domena svoje specijalnosti u lokalnoj anesteziji.

Želimo da individualnim pristupom, uz stručni kadar i sertifikovane materijale, odaberemo metodu koja će svakom pacijentu pružiti vrhunske rezultate.

Potreban Vam je pregled?  

Pitajte stomatologa

Ukoliko ste u nedoumici slobodno nam se obratite.
Do sada smo odgovorili na preko 30959 pitanja.
.
9
Doktora
.
11000
Zadovoljnih pacijenata
.
30959
Odgovorenih pitanja
.
100
Sertifikata