Vaš odgovor

. / Pitanja / Vaš odogovor
Pitanje

Postovani, pre deset dana sam osetila bol u grlu,misleci da je to prehlada uzimala sam septolete,nakon pet dana sam otisla kod dr,konstatovali su da je sa grlom sve u redu i otisla sam kod stomatolog gde su nakon snimka rekli da moram da vadim gornju desnu sesticu koju je pojela gangrena,koja u korenu ima cistu i da je blizu sinus i da to moze samo oralni hirurg. Dva puta su mi drenirali zub jer sam imala bolove,ispila sam kutiju antibiotika jer dok su mi drenirali gnoj nije izasao. Juce sam bila kod oralnog hirurga,izvadio mi je sesticu i rekao da dodjem danas ako me bude bolelo. Moje pitanje je obzirom da me boli od dvojke pa do sedmice cela strana i da sam otekla(ne strasno ali svakako vidno)da li je moguce da je doslo do probijanja sinusa pa me iz tog tazloga boli,da li je logicno obzirom da je rana velika da boli pa da popijem neki lek za bolove ili svakako da se obratim lekaru ili je nesto trece. Hvala

svetlana - 19. 08. 2015.
Stepen hitnosti:
nije hitno  nije hitno
relativno hitno  relativno hitno
veoma hitno  veoma hitno
informacija  informacija
Odgovor i savet
dr Ilija Miljević
dr Ilija Miljević doktor stomatologije

Poštovana Svetlana,

nakon vađenja zuba zuba normalna je pojava bola u prva dva do tri dana, koji prestaje nakon uzimanja analgetika. U prvih 48 sati od vađenja zuba normalna je pojava otoka, koji se nakon tog perioda postepeno smanjuje.

Savet u slučaju pojave otoka je više puta u toku dana na otečeno mesto spolja postavljanje hladnih obloga (ne led!), izbegavanje konzumiranja vruće hrane i napitaka kao i spavanje na toj strani lica

Do otvaranja sinusa najverovatnije nije došlo, što je oralni hirurg proverio nakon vađenja zuba.

U slučaju pojave bolova koji ne prestaju ni nakon uzimanja analgetika potrebno je da se obratite oralnom hirurgu.

Srdačno

Nakon 23 godine uspešnog rada u oblasti stomatologije, odlučili smo da je vreme da naše poslovanje proširimo u pravcu estetske medicine. Kao i do sad, osluškujemo vaše želje i pratimo trendove.

Okupili smo vrhunske stručnjake i otvorili smo vrata nove ordinacije opremljene po visokim standardima.

U posebnoj ordinaciji za plastičnu hirurgiju i estetsku medicinu, pri stomatološkoj poliklinici, lekar specijalista plastične, rekonstruktivne i estetske hirurgije vrši sve intervencije iz domena svoje specijalnosti u lokalnoj anesteziji.

Želimo da individualnim pristupom, uz stručni kadar i sertifikovane materijale, odaberemo metodu koja će svakom pacijentu pružiti vrhunske rezultate.

Potreban Vam je pregled?  

Pitajte stomatologa

Ukoliko ste u nedoumici slobodno nam se obratite.
Do sada smo odgovorili na preko 30959 pitanja.
.
9
Doktora
.
11000
Zadovoljnih pacijenata
.
30959
Odgovorenih pitanja
.
100
Sertifikata