Vaš odgovor

. / Pitanja / Vaš odogovor
Pitanje

Postovani,
pre skoro godinu dana oteko mi je nepac,koji je bio jako bolan na dodor i na osovu snimaka ustanovljeno je da imam proces na zubu(dvojka je upitanji).Vadjen je zivac,lecen, nepca su se malo povukla ali je idalje ostao malo otecen ali nije vise bolan i samo ga osecam ga pod jezikom. Sobzorom da je i posle vadjenja zivca zub i dalje boleo, proces je i dalje bio prisutan, lecilisu mi ga par meseci, da bi na kraju promenila stomatolaga, jer ne vidim napredak, otisla kod drugag i uradili apikotomiju korena zuba. Medjutim, evo posle 4 dana od operacije nepac je i dalje natecen, nije bolan.Zanima me da li ce se vremenom povuci?
Hvala unapred

Aleksandra - 20. 01. 2015.
Stepen hitnosti:
nije hitno  nije hitno
relativno hitno  relativno hitno
veoma hitno  veoma hitno
informacija  informacija
Odgovor i savet
spec. dr Marija Kosjer
spec. dr Marija Kosjer specijalista dečije i preventivne stomatologije

   Poštovana Aleksandra,

prva dva do tri dana nakon apikotomije moguće je prisustvo blagog otoka. Post operativni tok u velikoj većini slučaja nije praćen većim bolovima. Ako je ipak prisutan bol, obično prolazi nakon uzimanja 1-2 analgetika.

Nakon sedam dana kada se uklanjaju konci, oralni hirurg će uraditi i kontrolni pregled i takođe tom prilikom možete zatražiti  informacije koje želite da znate u vezi sa urađenom oralno-hirurškom intervencijom, tokom daljeg oporavka itd.

Srdačno

Nakon 23 godine uspešnog rada u oblasti stomatologije, odlučili smo da je vreme da naše poslovanje proširimo u pravcu estetske medicine. Kao i do sad, osluškujemo vaše želje i pratimo trendove.

Okupili smo vrhunske stručnjake i otvorili smo vrata nove ordinacije opremljene po visokim standardima.

U posebnoj ordinaciji za plastičnu hirurgiju i estetsku medicinu, pri stomatološkoj poliklinici, lekar specijalista plastične, rekonstruktivne i estetske hirurgije vrši sve intervencije iz domena svoje specijalnosti u lokalnoj anesteziji.

Želimo da individualnim pristupom, uz stručni kadar i sertifikovane materijale, odaberemo metodu koja će svakom pacijentu pružiti vrhunske rezultate.

Potreban Vam je pregled?  

Pitajte stomatologa

Ukoliko ste u nedoumici slobodno nam se obratite.
Do sada smo odgovorili na preko 30959 pitanja.
.
9
Doktora
.
11000
Zadovoljnih pacijenata
.
30959
Odgovorenih pitanja
.
100
Sertifikata