Vaš odgovor

. / Pitanja / Vaš odogovor
Pitanje

Postovani, prije 5 mjeseci sam radila apikotomiju.Doktor je rekao da je proces bio jako mali i nakon skidanja konaca i kontrole posle 7 dana rekao je da sve tece normalnim tokom.Zub nije bolio kao ni ''operativno polje'' samo je gingiva crvena na tom podrucju,medjutim pojavila se prije mjesec dana tvrda kvrzica tacno tamo gdje je operacija radjena, nije bolna ,gingiva je tu i dalje crvena.Javila sam se drugom hirurgu jer nisam vise u mogucnosti javiti se hirurgu koji je operisao.Nakon OPG-a i pregleda novi hirurg kaze da na snimku nema nista sumnjivo i da je to neka protuberancija al nije ni njemu jasna.Mene zanima da li ste imali slican slucaj i sta bi to moglo biti? Unaprijed zahvalna.

pacijentica - 19. 11. 2013.
Stepen hitnosti:
nije hitno  nije hitno
relativno hitno  relativno hitno
veoma hitno  veoma hitno
informacija  informacija
Odgovor i savet
spec. dr Tatjana Gložančev-Sajkovski
spec. dr Tatjana Gložančev-Sajkovski specijalista stomatološke protetike

Poštovana pacijentica,

obzirom da Vaš oralni hirurg na osnovu kliničkog pregleda i analize Rtg snimka ne može sa sigurnošću da kaže o čemu je reč bilo bi izuzetno neozbiljno sa naše strane da govorimo o istom.

Ono što može doći u obzir i vršiti iritaciju sluzokože koja tu naleže je kraj skraćenog korena ili pak oštra izbočina kosti, što se može osetiti palpiranjem.

Obzirom da nemate nikakve tegobe savetujemo da se sa oralnim hirurgom dogovorite o terminu za sledeći kontrolni pregled kako bi se utvrdilo ima li promena i da li je potrebna terapija.

Srdačno

Nakon 23 godine uspešnog rada u oblasti stomatologije, odlučili smo da je vreme da naše poslovanje proširimo u pravcu estetske medicine. Kao i do sad, osluškujemo vaše želje i pratimo trendove.

Okupili smo vrhunske stručnjake i otvorili smo vrata nove ordinacije opremljene po visokim standardima.

U posebnoj ordinaciji za plastičnu hirurgiju i estetsku medicinu, pri stomatološkoj poliklinici, lekar specijalista plastične, rekonstruktivne i estetske hirurgije vrši sve intervencije iz domena svoje specijalnosti u lokalnoj anesteziji.

Želimo da individualnim pristupom, uz stručni kadar i sertifikovane materijale, odaberemo metodu koja će svakom pacijentu pružiti vrhunske rezultate.

Potreban Vam je pregled?  

Pitajte stomatologa

Ukoliko ste u nedoumici slobodno nam se obratite.
Do sada smo odgovorili na preko 30959 pitanja.
.
9
Doktora
.
11000
Zadovoljnih pacijenata
.
30959
Odgovorenih pitanja
.
100
Sertifikata