Vaš odgovor

Poštovani, prije 8 godina imala sam operaciju ciste na lijevoj dvici i ubrzo zatim liječila gangrenu na desnoj jedinici ( sve gornja vilica ). Poslije toga, nekoliko godina je sve bilo uredu, dok mi nije počelo ponovo izbacivati fistulu na dvici i snimkom mi je konstatovano da se cista ponovo stvorila i potrebna je reoperacija. Ja bih htjela raditi navlake na tim zubima, koji vani izgledaju prilično dobro, međutim problem je da li mogu na tu dvicu raditi navlaku obzirom da mi je stomatolog rekao da je cista na samom korjenu i da već fali dio korjena i rizično je da li bi navlaka bila dugoročno rješenje. Molim vas da mi preporučite najbolje rješenje i koje su najbolje navlake ukoliko su one rješenje, kao i to nakon koliko vremena poslije operativnog zahvata se može nešto raditi na tom zubu. Unaprijed zahvalna.

Poštovana Lela,
samo na osnovu Vašeg opisa, zaista Vam ne možemo reći koje je najbolje moguće rešenje u Vašem slučaju. Za to je neophodan rtg snimaka i detaljan pregled oralnog hirurga i samo nakon toga se tačno može odrediti plan terapije i način protetskog zbrinjavanja.
Bezmetalnim i cirkon keramičkim krunicama se postižu maksimalni rezultati kako u estetskom, tako i u funkcionalnom pogledu. Više podataka o njima možete pročitati-ovde.
Srdačno
Nakon 23 godine uspešnog rada u oblasti stomatologije, odlučili smo da je vreme da naše poslovanje proširimo u pravcu estetske medicine. Kao i do sad, osluškujemo vaše želje i pratimo trendove.
Okupili smo vrhunske stručnjake i otvorili smo vrata nove ordinacije opremljene po visokim standardima.
U posebnoj ordinaciji za plastičnu hirurgiju i estetsku medicinu, pri stomatološkoj poliklinici, lekar specijalista plastične, rekonstruktivne i estetske hirurgije vrši sve intervencije iz domena svoje specijalnosti u lokalnoj anesteziji.
Želimo da individualnim pristupom, uz stručni kadar i sertifikovane materijale, odaberemo metodu koja će svakom pacijentu pružiti vrhunske rezultate.
- Implantati
- Oralna hirurgija
- Zubne ciste i granulomi
- Parodontoza
- Laser u stomatologiji
- Kozmetska stomatologija
- Beljenje zuba
- Krunice i mostovi
- Proteze
- Lečenje kanala korena
- Dečija stomatologija
- Rad sa trudnicama
- Ortodoncija
- Sluzokoža usta i jezika
- Neprijatan zadah
- Bol zuba
- Škripanje zubima
- Treba znati...
- Edukacija pacijenata
- Cena zdravlja zuba