Vaš odgovor

. / Pitanja / Vaš odogovor
Pitanje

Postovanje,
upravo mi se polomila dvojka, tj. ostao je samo mali patrljak od zuba.
Da li mogu taj zub nekako da spasem, posto sam procitala da polomljeni zub moze da se spase,
ako se drzi u hladnom mleku ili moram da ugradim vestacku krunicu?

hvala unapred na odgovoru
Mirjana

Mirjana Petrušić - 05. 03. 2019.
Stepen hitnosti:
nije hitno  nije hitno
relativno hitno  relativno hitno
veoma hitno  veoma hitno
informacija  informacija
Odgovor i savet
dr Moana Opačić
dr Moana Opačić doktor stomatologije

Poštovana Mirjana,

potrebno je kliničkim pregledom i analizom Rtg snimka ustanoviti stanje zubne pulpe ("živca"), stanje korena, kao i stanje kosti oko korena zuba, te proceniti da li se zub može sačuvati. 

Ukoliko se proceni da se zub može sačuvati, a zub je vitalan, potrebna je izrada keramičke krunice. Ukoliko zub nije vitalan ("odumrla zubna pulpa - živac") potrebno je adekvatno kanalno lečenje navedenog zuba, ojačanje zuba fiberglass kočićem i izrada keramičke krunice. 

Ukoliko se zub ne može sačuvati, nažalost potrebna je njegova ekstrakcija, koja se vrši u lokalnoj anesteziji i apsolutno je bezbolna.

Savetujemo da uradite Rtg snimak navedenog zuba i što pre posetite stomatologa.

Srdačno

Nakon 23 godine uspešnog rada u oblasti stomatologije, odlučili smo da je vreme da naše poslovanje proširimo u pravcu estetske medicine. Kao i do sad, osluškujemo vaše želje i pratimo trendove.

Okupili smo vrhunske stručnjake i otvorili smo vrata nove ordinacije opremljene po visokim standardima.

U posebnoj ordinaciji za plastičnu hirurgiju i estetsku medicinu, pri stomatološkoj poliklinici, lekar specijalista plastične, rekonstruktivne i estetske hirurgije vrši sve intervencije iz domena svoje specijalnosti u lokalnoj anesteziji.

Želimo da individualnim pristupom, uz stručni kadar i sertifikovane materijale, odaberemo metodu koja će svakom pacijentu pružiti vrhunske rezultate.

Potreban Vam je pregled?  

Pitajte stomatologa

Ukoliko ste u nedoumici slobodno nam se obratite.
Do sada smo odgovorili na preko 30956 pitanja.
.
9
Doktora
.
11000
Zadovoljnih pacijenata
.
30956
Odgovorenih pitanja
.
100
Sertifikata