Vaš odgovor

. / Pitanja / Vaš odogovor
Pitanje

Pozdrav.. jedan zub mi je pukao sa strane, ali se plomba ostala drzati s ostatkom zuba, stara amalgamka i sve je bilo ok već oko pola godine. Večeras sam koristila whitestripes trakice za izbjeljivanje i sada osjecam tupu nelogodu oko tog zuba.. ostali zubi ok.. imala sam tu sensitive trakicu oko pet minuta.. Jesam li napravila neku štetu? :/ Hvala

Dijana - 05. 06. 2015.
Stepen hitnosti:
nije hitno  nije hitno
relativno hitno  relativno hitno
veoma hitno  veoma hitno
informacija  informacija
Odgovor i savet
dr Ilija Miljević
dr Ilija Miljević doktor stomatologije

Poštovana Dijana,

razlog pojave bola nakon postavljanja traka za izbeljivanje zuba je iritacija zubnog dentina, koji bi trebao biti zaštićen adekvatnom plombom.

Pre započinjanja bilo koje metode izbeljivanja, zubi moraju biti sanirani (bez prisutnog karijesa, zamenjene neadekvatne plombe, itd), a desni bez upalnih promena (uklonjen zubni kamenac i meke naslage).

Savetujemo da što pre posetite stomatologa, kako bi se utvrdilo stanje zuba i preduzela potrebna terapija.

Srdačno

Nakon 23 godine uspešnog rada u oblasti stomatologije, odlučili smo da je vreme da naše poslovanje proširimo u pravcu estetske medicine. Kao i do sad, osluškujemo vaše želje i pratimo trendove.

Okupili smo vrhunske stručnjake i otvorili smo vrata nove ordinacije opremljene po visokim standardima.

U posebnoj ordinaciji za plastičnu hirurgiju i estetsku medicinu, pri stomatološkoj poliklinici, lekar specijalista plastične, rekonstruktivne i estetske hirurgije vrši sve intervencije iz domena svoje specijalnosti u lokalnoj anesteziji.

Želimo da individualnim pristupom, uz stručni kadar i sertifikovane materijale, odaberemo metodu koja će svakom pacijentu pružiti vrhunske rezultate.

Potreban Vam je pregled?  

Pitajte stomatologa

Ukoliko ste u nedoumici slobodno nam se obratite.
Do sada smo odgovorili na preko 30976 pitanja.
.
9
Doktora
.
11000
Zadovoljnih pacijenata
.
30976
Odgovorenih pitanja
.
100
Sertifikata