Vaš odgovor

Pozdrav
Vadio sam zub umnjak bio je povezan sa sinusom al mi je doktor izvadio imao sam sliku i sve,, sad mi je otekao i neznam sto da radim hvala

Poštovani Niko,
korenovi gornjih bočnih zuba mogu biti u bliskom odnosu sa maksilarnim sinusom ili čak da prominiraju u sinusnu šupljinu.
Stoga je najbolje da se pre započinjanja vađenja gornjih kutnjaka analizira OPT snimak (snimak zuba obe vilice) i ako se konstatuje da postoji opasnost od otvaranja sinusa, pacijent pošalje na vađenje kod oralnog hirurga i u slučaju otvaranja sinusa, hirurg tokom intervencije zatvora komunikaciju između usne duplje i sinusne šupljine.
Da li je došlo do otvaranja sinusa prilikom vađenja gornjeg zuba najednostavnije se proverava se tako što pacijent duva na zatvoren nos. Ukoliko se tom prilikom javi šištanje to je siguran znak da je maksilarni sinus otvoren.
S druge strane, nakon vađenja zuba normalna je i očekivana pojava otoka koji je najveći drugi dan nakon intervencije, a nakon toga bi trebao postepeno da se smanjuje. Za to vreme savetuje se postavljanje hladnih obloga spolja na otečenu regiju (peškir pokvasiti hladnom vodom i hladiti 5 - 10 min, pa napraviti isto toliku pauzu - nemojte hladiti ledom).
Savetujemo da odete na kontrolni pregled kod Vašeg stomatologa ili po potrebi kod oralnog hirurga.
Srdačno
Nakon 23 godine uspešnog rada u oblasti stomatologije, odlučili smo da je vreme da naše poslovanje proširimo u pravcu estetske medicine. Kao i do sad, osluškujemo vaše želje i pratimo trendove.
Okupili smo vrhunske stručnjake i otvorili smo vrata nove ordinacije opremljene po visokim standardima.
U posebnoj ordinaciji za plastičnu hirurgiju i estetsku medicinu, pri stomatološkoj poliklinici, lekar specijalista plastične, rekonstruktivne i estetske hirurgije vrši sve intervencije iz domena svoje specijalnosti u lokalnoj anesteziji.
Želimo da individualnim pristupom, uz stručni kadar i sertifikovane materijale, odaberemo metodu koja će svakom pacijentu pružiti vrhunske rezultate.
- Implantati
- Oralna hirurgija
- Zubne ciste i granulomi
- Parodontoza
- Laser u stomatologiji
- Kozmetska stomatologija
- Beljenje zuba
- Krunice i mostovi
- Proteze
- Lečenje kanala korena
- Dečija stomatologija
- Rad sa trudnicama
- Ortodoncija
- Sluzokoža usta i jezika
- Neprijatan zadah
- Bol zuba
- Škripanje zubima
- Treba znati...
- Edukacija pacijenata
- Cena zdravlja zuba